XC6129N23DNR-G
Mfr.Part #
XC6129N23DNR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
JESD-609 Code :
e3
Length :
2mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2.3V
Width :
1.25mm
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Operating Temperature (Max) :
85°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Supply Voltage :
2V
Height Seated (Max) :
1.1mm
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Pitch :
1.3mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Datasheets
XC6129N23DNR-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129N23DNR-G Overview
As you can see, this power management is mounted through 4 terminals. There is a Tape & Reel (TR)-packaging method applied to IC management. To assist you, this IC power includes 1 functions. There are 1 channels available on this supervisor, and each channel has a different function. According to the specification, the package's peak reflow temperature is specified to be 260. When 2V is applied to the power ic, it conducts. There are also other features in the software such as [0], just to mention a few. It also contains ICs of other kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, which are included in the power management. IC management can operate at a maximum temperature of 85°C. At least a working temperature of -40°C is required.