XC6129N21L7R-G
Mfr.Part #
XC6129N21L7R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
Terminal Form :
NO LEAD
Height Seated (Max) :
0.4mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2.1V
Supply Voltage :
2V
HTS Code :
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
JESD-609 Code :
e4
Length :
1.2mm
Width :
0.9mm
Terminal Pitch :
0.55mm
Datasheets
XC6129N21L7R-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129N21L7R-G Overview
As you can see, this power management is mounted through 4 terminals. There is a Tape & Reel (TR)-packaging method applied to IC management. To assist you, this IC power includes 1 functions. There are 1 channels available on this supervisor, and each channel has a different function. According to the specification, the package's peak reflow temperature is specified to be 260. When 2V is applied to the power ic, it conducts. There are also other features in the software such as [0], just to mention a few. It also contains ICs of other kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, which are included in the power management. IC management can operate at a maximum temperature of 85°C. At least a working temperature of -40°C is required.