XC6129N18A7R-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC6129N18A7R-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Supervisors
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Form :
NO LEAD
Length :
1.2mm
JESD-609 Code :
e4
Terminal Position :
Dual
Operating Temperature (Max) :
85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
4
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Channels :
1
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Pitch :
0.55mm
Height Seated (Max) :
0.4mm
Supply Voltage :
2V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Temperature Grade :
Industrial
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.8V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Number of Functions :
1
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Adjustable Threshold :
No
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Width :
0.9mm
Datasheets
XC6129N18A7R-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129N18A7R-G Overview
It is mounted through 4 terminals on the power management. Packaged in a Tape & Reel (TR)-shape, IC management comes with a number of features. There are 1 functions included in this PMIC so that you can refer to them. It is possible to find on this power management a series of 1 channels. IC management is specified that the package peak reflow temperature should be 260. During operation, the power ic is supplied with a voltage of 2V. The other features include, for example, [0], which is just one example. It is also possible to use other types of IC, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, in this supervisor. Temperatures up to 85°C are possible. The minimum working temperature is -40°C.