XC6129C55A7R-G
Mfr.Part #
XC6129C55A7R-G
Operating Temperature (Max) :
85°C
Supply Voltage :
2V
Length :
1.2mm
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 5.5V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Terminal Pitch :
0.55mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Width :
0.9mm
Height Seated (Max) :
0.4mm
Datasheets
XC6129C55A7R-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129C55A7R-G Overview
As far as the mounting terminals of this voltage supervisor are concerned, it has 4 in total. Packaging is in the form of a Tape & Reel (TR). In this IC power you will find 1 functions for you to refer to. Depending on the power managment ic you are looking at, you can find a total of 1 channels. In order to ensure a good reflow performance, the package peak reflow temperature must be set at 260. A supply voltage of 2V is used to conduct the PMIC chip. Supervisors are also additional features, such as [0] for example, which are worth mentioning. Besides the IC types mentioned above, the power management system also includes other types such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. IC management is capable of operating at a maximum temperature of 85°C. The operating temperature of the power management should be at least -40°C at all times.