XC6129C54J7R-G
Mfr.Part #
XC6129C54J7R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
Terminal Form :
NO LEAD
Length :
1.2mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Width :
0.9mm
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Height Seated (Max) :
0.4mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Pitch :
0.55mm
10 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 5.4V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Operating Temperature (Max) :
85°C
Supply Voltage :
2V
HTS Code :
Datasheets
XC6129C54J7R-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129C54J7R-G Overview
As you can see, this power management is mounted through 4 terminals. There is a Tape & Reel (TR)-packaging method applied to IC management. To assist you, this IC power includes 1 functions. There are 1 channels available on this supervisor, and each channel has a different function. According to the specification, the package's peak reflow temperature is specified to be 260. When 2V is applied to the power ic, it conducts. There are also other features in the software such as [0], just to mention a few. It also contains ICs of other kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, which are included in the power management. IC management can operate at a maximum temperature of 85°C. At least a working temperature of -40°C is required.