XC6129C39ENR-G
Mfr.Part #
XC6129C39ENR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Terminal Form :
Gull wing
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
1.1mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Terminal Pitch :
1.3mm
Length :
2mm
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Operating Temperature (Max) :
85°C
Width :
1.25mm
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 3.9V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Supply Voltage :
2V
Datasheets
XC6129C39ENR-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129C39ENR-G Overview
There are 4 terminals connected to this power management, which makes it easy to mount. In terms of packaging, power management follows the Tape & Reel (TR) model. For your reference, this IC power includes a list of 1 functions. This power managment ic consists of 1 channels, each of which can be used independently. Specifies a reflow peak temperature of 260 for the package during reflow. IC management conducts in a 2V-voltage supply. Among other features, IC power can be also taken advantage of [0], for instance. This supervisor includes other kinds of integrated circuits, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT as well as other kinds. An operating temperature of 85°C°C is the maximum for this power management. IC management operates at a minimum of -40°C.