XC6129C37F7R-G
Mfr.Part #
XC6129C37F7R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Height Seated (Max) :
0.4mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Length :
1.2mm
HTS Code :
Operating Temperature (Min) :
-40°C
JESD-609 Code :
e4
Terminal Pitch :
0.55mm
Supply Voltage :
2V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Width :
0.9mm
Terminal Form :
NO LEAD
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 3.7V
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Datasheets
XC6129C37F7R-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129C37F7R-G Overview
This voltage supervisor has a total of 4 mounting terminals that can be used for mounting. Packaged in the form of a Tape & Reel (TR), power management is easy to use. Please find attached 1 functions for your reference in this IC power. Power management consists of 1 channels, each of which can be used independently. Specifies a reflow peak temperature of 260 for the package during reflow. IC management conducts at a voltage of 2V. As well as this, there are other features to mention such as [0], for example. In addition to the IC type POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, other types are also included in the power managment ic. During operation, IC management can reach temperatures of up to 85°C. At a minimum, PMIC chip operates at a working temperature of -40°C.