XC6129C33F9R-G
Mfr.Part #
XC6129C33F9R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHAN USPQ-4B05
Width :
1mm
Height Seated (Max) :
0.33mm
Length :
1mm
JESD-30 Code :
S-PDSO-N4
Terminal Pitch :
0.65mm
Supply Voltage :
2V
Terminal Form :
NO LEAD
Operating Temperature (Min) :
-40°C
ROHS3 Compliant
Threshold Voltage :
+3.3
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Operating Temperature (Max) :
85°C
Supply Current-Max (Isup) :
0.00131mA
Datasheets
XC6129C33F9R-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129C33F9R-G Overview
This voltage supervisor has a total of 4 mounting terminals that can be used for mounting. Packaged in the form of a Tape & Reel (TR), power management is easy to use. Please find attached 1 functions for your reference in this IC power. Power management consists of 1 channels, each of which can be used independently. IC management conducts at a voltage of 2V. In addition to the IC type POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, other types are also included in the power managment ic. During operation, IC management can reach temperatures of up to 85°C. At a minimum, PMIC chip operates at a working temperature of -40°C.