XC6129C27GNR-G
Mfr.Part #
XC6129C27GNR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
Terminal Pitch :
1.3mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Supply Voltage :
2V
Terminal Position :
Dual
Length :
2mm
Width :
1.25mm
Number of Channels :
1
Temperature Grade :
Industrial
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Operating Temperature (Max) :
85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
1.1mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
HTS Code :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Terminal Form :
Gull wing
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2.7V