XC6129C25LNR-G
- Mfr.Part #
- XC6129C25LNR-G
- Manufacturer
- Torex Semiconductor Ltd.
- Description
- IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
- Manufacturer :
- Torex Semiconductor Ltd.
- Product Category :
- Supervisors
- Length :
- 2mm
- Terminal Pitch :
- 1.3mm
- Width :
- 1.25mm
- Factory Lead Time :
- 10 Weeks
- Operating Temperature (Max) :
- 85°C
- Terminal Position :
- Dual
- Temperature Grade :
- Industrial
- Operating Temperature (Min) :
- -40°C
- Number of Channels :
- 1
- Supply Voltage-Max (Vsup) :
- 6V
- JESD-30 Code :
- R-PDSO-G4
- ECCN Code :
- EAR99
- Peak Reflow Temperature (Cel) :
- 260
- HTS Code :
- Number of Terminations :
- 4
- Supply Voltage :
- 2V
- Terminal Finish :
- Tin (Sn)
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Supply Voltage-Min (Vsup) :
- 1.3V
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Height Seated (Max) :
- 1.1mm
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Number of Functions :
- 1
- Terminal Form :
- Gull wing
- Surface Mount :
- yes
- JESD-609 Code :
- e3
- Additional Feature :
- DETECT VOLTAGE IS 2.5V
- Adjustable Threshold :
- No
- Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
- 10
- Analog IC - Other Type :
- POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
- Datasheets
- XC6129C25LNR-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129C25LNR-G Overview
There are 4 terminals connected to this power management, which makes it easy to mount. In terms of packaging, power management follows the Tape & Reel (TR) model. For your reference, this IC power includes a list of 1 functions. This power managment ic consists of 1 channels, each of which can be used independently. Specifies a reflow peak temperature of 260 for the package during reflow. IC management conducts in a 2V-voltage supply. Among other features, IC power can be also taken advantage of [0], for instance. This supervisor includes other kinds of integrated circuits, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT as well as other kinds. An operating temperature of 85°C°C is the maximum for this power management. IC management operates at a minimum of -40°C.