XC6127N47CNR-G
Mfr.Part #
XC6127N47CNR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 4.7V
Length :
2mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Supply Voltage :
1V
HTS Code :
Threshold Voltage :
+4.7V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Terminal Pitch :
1.3mm
Number of Terminations :
4
Height Seated (Max) :
1.1mm
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Width :
1.25mm
Terminal Form :
Gull wing
Operating Temperature (Max) :
85°C
Datasheets
XC6127N47CNR-G
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127N47CNR-G Overview
This power management consists of 4 mounting terminals on which it can be mounted. It is packaged with Tape & Reel (TR). As a reference, this IC management includes 1 functions for your convenience. This power management is made up of 1 channels which are available in a series format. Packages are specified to have an average peak reflow temperature of 260. There is a voltage supply of 1V for the PMIC chip, and the chip conducts at that voltage. Additionally, there are many other features that can be found inside of the power management, such as [0]. Aside from these IC types, IC management also contains other IC kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. To operate this power management, you will need at least 0.8/5.5V volts of power. The maximum operating temperature is 85°C. As a minimum, PMIC chip should be able to operate at a temperature of -40°C.