XC6127N46EMR-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC6127N46EMR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Supervisors
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Adjustable Threshold :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Supply Voltage :
1V
Number of Terminations :
5
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
HTS Code :
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
yes
Width :
1.6mm
Number of Channels :
1
Factory Lead Time :
10 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Length :
2.9mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Grade :
Industrial
Threshold Voltage :
+4.6V
Terminal Form :
Gull wing
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 4.6V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Operating Temperature (Max) :
85°C
Power Supplies :
0.8/5.5V
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-40°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Supply Current-Max (Isup) :
0.00235mA
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Terminal Position :
Dual
Terminal Pitch :
0.95mm
Height Seated (Max) :
1.3mm
Datasheets
XC6127N46EMR-G
1V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127N46EMR-G Overview
This power management consists of 5 mounting terminals on which it can be mounted. It is packaged with Tape & Reel (TR). As a reference, this IC management includes 1 functions for your convenience. This power management is made up of 1 channels which are available in a series format. Packages are specified to have an average peak reflow temperature of 260. There is a voltage supply of 1V for the PMIC chip, and the chip conducts at that voltage. Additionally, there are many other features that can be found inside of the power management, such as [0]. Aside from these IC types, IC management also contains other IC kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. To operate this power management, you will need at least 0.8/5.5V volts of power. The maximum operating temperature is 85°C. As a minimum, PMIC chip should be able to operate at a temperature of -40°C.