XC6127N35B7R-G
Mfr.Part #
XC6127N35B7R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Terminal Form :
NO LEAD
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Width :
0.9mm
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 3.5V
HTS Code :
Threshold Voltage :
+3.5V
Supply Current-Max (Isup) :
0.00235mA
Number of Terminations :
4
JESD-609 Code :
e4
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Terminal Pitch :
0.55mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Length :
1.2mm
Supply Voltage :
1V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.4mm
Datasheets
XC6127N35B7R-G
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127N35B7R-G Overview
This voltage supervisor has a total of 4 mounting terminals that can be used for mounting. Packaged in the form of a Tape & Reel (TR), power management is easy to use. Please find attached 1 functions for your reference in this IC power. Power management consists of 1 channels, each of which can be used independently. Specifies a reflow peak temperature of 260 for the package during reflow. IC management conducts at a voltage of 1V. As well as this, there are other features to mention such as [0], for example. In addition to the IC type POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, other types are also included in the power managment ic. To be able to work, this power management requires 0.8/5.5V volts of power. During operation, IC management can reach temperatures of up to 85°C. At a minimum, PMIC chip operates at a working temperature of -40°C.