XC6127N32E7R-G
Mfr.Part #
XC6127N32E7R-G
Length :
1.2mm
Width :
0.9mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Supply Voltage :
1V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Threshold Voltage :
+3.2V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Supply Current-Max (Isup) :
0.00235mA
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 3.2V
Height Seated (Max) :
0.4mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Terminal Pitch :
0.55mm
Datasheets
XC6127N32E7R-G
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127N32E7R-G Overview
As you can see, this power management is mounted through 4 terminals. There is a Tape & Reel (TR)-packaging method applied to IC management. To assist you, this IC power includes 1 functions. There are 1 channels available on this supervisor, and each channel has a different function. According to the specification, the package's peak reflow temperature is specified to be 260. When 1V is applied to the power ic, it conducts. There are also other features in the software such as [0], just to mention a few. It also contains ICs of other kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, which are included in the power management. A power supply of 0.8/5.5V watts is required for the operation of this power management. IC management can operate at a maximum temperature of 85°C. At least a working temperature of -40°C is required.