XC6127N30A7R-G
Mfr.Part #
XC6127N30A7R-G
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 3.0V
Height Seated (Max) :
0.4mm
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Width :
0.9mm
Supply Voltage :
1V
Length :
1.2mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Terminal Pitch :
0.55mm
Supply Current-Max (Isup) :
0.0019mA
Operating Temperature (Max) :
85°C
Threshold Voltage :
+3V
Datasheets
XC6127N30A7R-G
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127N30A7R-G Overview
This power management consists of 4 mounting terminals on which it can be mounted. It is packaged with Tape & Reel (TR). As a reference, this IC management includes 1 functions for your convenience. This power management is made up of 1 channels which are available in a series format. Packages are specified to have an average peak reflow temperature of 260. There is a voltage supply of 1V for the PMIC chip, and the chip conducts at that voltage. Additionally, there are many other features that can be found inside of the power management, such as [0]. Aside from these IC types, IC management also contains other IC kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. To operate this power management, you will need at least 0.8/5.5V volts of power. The maximum operating temperature is 85°C. As a minimum, PMIC chip should be able to operate at a temperature of -40°C.