XC6127N20E7R-G
Mfr.Part #
XC6127N20E7R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
Number of Terminations :
4
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Operating Temperature (Max) :
85°C
Terminal Form :
NO LEAD
Threshold Voltage :
+2V
Terminal Pitch :
0.55mm
JESD-609 Code :
e4
Length :
1.2mm
Supply Voltage :
1V
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2.0V
Height Seated (Max) :
0.4mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Width :
0.9mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Supply Current-Max (Isup) :
0.0019mA
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Datasheets
XC6127N20E7R-G
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127N20E7R-G Overview
This voltage supervisor has a total of 4 mounting terminals that can be used for mounting. Packaged in the form of a Tape & Reel (TR), power management is easy to use. Please find attached 1 functions for your reference in this IC power. Power management consists of 1 channels, each of which can be used independently. Specifies a reflow peak temperature of 260 for the package during reflow. IC management conducts at a voltage of 1V. As well as this, there are other features to mention such as [0], for example. In addition to the IC type POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, other types are also included in the power managment ic. To be able to work, this power management requires 0.8/5.5V volts of power. During operation, IC management can reach temperatures of up to 85°C. At a minimum, PMIC chip operates at a working temperature of -40°C.