XC6127N17H7R-G
Mfr.Part #
XC6127N17H7R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
Terminal Form :
NO LEAD
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Supply Voltage :
1V
Width :
0.9mm
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Terminal Pitch :
0.55mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
JESD-609 Code :
e4
Number of Terminations :
4
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Threshold Voltage :
+1.7V
Height Seated (Max) :
0.4mm
Length :
1.2mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.7V
Supply Current-Max (Isup) :
0.0016mA
Datasheets
XC6127N17H7R-G
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127N17H7R-G Overview
This power management consists of 4 mounting terminals on which it can be mounted. It is packaged with Tape & Reel (TR). As a reference, this IC management includes 1 functions for your convenience. This power management is made up of 1 channels which are available in a series format. Packages are specified to have an average peak reflow temperature of 260. There is a voltage supply of 1V for the PMIC chip, and the chip conducts at that voltage. Additionally, there are many other features that can be found inside of the power management, such as [0]. Aside from these IC types, IC management also contains other IC kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. To operate this power management, you will need at least 0.8/5.5V volts of power. The maximum operating temperature is 85°C. As a minimum, PMIC chip should be able to operate at a temperature of -40°C.