XC6127C55HMR-G
Mfr.Part #
XC6127C55HMR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Supply Current-Max (Isup) :
0.00235mA
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Terminations :
5
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Terminal Form :
Gull wing
Height Seated (Max) :
1.3mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Threshold Voltage :
+5.5V
Width :
1.6mm
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 5.5V
Supply Voltage :
1V