XC6127C53HMR-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC6127C53HMR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Supervisors
Qualification Status :
Not Qualified
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 5.3V
Supply Voltage :
1V
Operating Temperature (Max) :
85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Grade :
Industrial
Supply Current-Max (Isup) :
0.00235mA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
5
HTS Code :
Adjustable Threshold :
No
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Number of Channels :
1
Terminal Position :
Dual
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Length :
2.9mm
Power Supplies :
0.8/5.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
0.95mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
1.3mm
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Terminal Form :
Gull wing
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
ECCN Code :
EAR99
Width :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Threshold Voltage :
+5.3V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V