XC6127C50FMR-G
Mfr.Part #
XC6127C50FMR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 5.0V
Supply Voltage :
1V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Width :
1.6mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Length :
2.9mm
Height Seated (Max) :
1.3mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Terminal Pitch :
0.95mm