XC6127C48BMR-G
Mfr.Part #
XC6127C48BMR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Supply Voltage :
1V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Terminal Form :
Gull wing
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Length :
2.9mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Height Seated (Max) :
1.3mm
Width :
1.6mm
Threshold Voltage :
+4.8V
Terminal Pitch :
0.95mm
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 4.8V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Terminations :
5
Operating Temperature (Min) :
-40°C