XC6127C44CNR-G
Mfr.Part #
XC6127C44CNR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 4.4V
Terminal Pitch :
1.3mm
Width :
1.25mm
Threshold Voltage :
+4.4V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Length :
2mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Supply Voltage :
1V
Operating Temperature (Max) :
85°C
Number of Terminations :
4
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Height Seated (Max) :
1.1mm
Datasheets
XC6127C44CNR-G
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127C44CNR-G Overview
It is mounted through 4 terminals on the power management. Packaged in a Tape & Reel (TR)-shape, IC management comes with a number of features. There are 1 functions included in this PMIC so that you can refer to them. It is possible to find on this power management a series of 1 channels. IC management is specified that the package peak reflow temperature should be 260. During operation, the power ic is supplied with a voltage of 1V. The other features include, for example, [0], which is just one example. It is also possible to use other types of IC, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, in this supervisor. There is a requirement for 0.8/5.5V power to power this power management. Temperatures up to 85°C are possible. The minimum working temperature is -40°C.