XC6127C34BMR-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC6127C34BMR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Supervisors
Length :
2.9mm
Threshold Voltage :
+3.4V
Number of Functions :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Number of Terminations :
5
Terminal Position :
Dual
Supply Voltage :
1V
Supply Current-Max (Isup) :
0.00235mA
Power Supplies :
0.8/5.5V
Height Seated (Max) :
1.3mm
Temperature Grade :
Industrial
Qualification Status :
Not Qualified
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Terminal Form :
Gull wing
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Pitch :
0.95mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
85°C
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Width :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 3.4V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Number of Channels :
1
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Adjustable Threshold :
No
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Datasheets
XC6127C34BMR-G
1V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127C34BMR-G Overview
There are 5 mounting terminals on the voltage supervisor, each of which has a different function. Tape & Reel (TR)-packaging is used. The purpose of this IC management is to provide you with a reference of 1 functions. There are 1 channels on this power managment ic that can be found in a series. As specified in the package specification, the peak reflow temperature of the package is set at 260. When a supply voltage of 1V is applied to the power ic, it conducts. Additionally, IC management are a variety of features, for example [0], to name a few. There are other types of IC included in the power managment ic, such as types POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. The voltage supervisor requires a power source of 0.8/5.5V volts in order to work correctly. The maximum operating temperature is 85°C. At the very least, PMIC chip operates at a temperature of -40°C while working.