XC6127C33CMR-G
Mfr.Part #
XC6127C33CMR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Number of Terminations :
5
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
1.3mm
Threshold Voltage :
+3.3V
Operating Temperature (Max) :
85°C
Supply Voltage :
1V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Terminal Pitch :
0.95mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
JESD-609 Code :
e3
Length :
2.9mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Width :
1.6mm
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 3.3V
Terminal Form :
Gull wing
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Datasheets
XC6127C33CMR-G
1V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127C33CMR-G Overview
As you can see, this power management is mounted through 5 terminals. There is a Tape & Reel (TR)-packaging method applied to IC management. To assist you, this IC power includes 1 functions. There are 1 channels available on this supervisor, and each channel has a different function. According to the specification, the package's peak reflow temperature is specified to be 260. When 1V is applied to the power ic, it conducts. There are also other features in the software such as [0], just to mention a few. It also contains ICs of other kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, which are included in the power management. A power supply of 0.8/5.5V watts is required for the operation of this power management. IC management can operate at a maximum temperature of 85°C. At least a working temperature of -40°C is required.