XC6127C33AMR-G
Mfr.Part #
XC6127C33AMR-G
Threshold Voltage :
+3.3V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Terminal Pitch :
0.95mm
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 3.3V
Supply Current-Max (Isup) :
0.00235mA
Supply Voltage :
1V
Height Seated (Max) :
1.3mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
JESD-609 Code :
e3
Width :
1.6mm
Length :
2.9mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Datasheets
XC6127C33AMR-G
1V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127C33AMR-G Overview
A total of 5 terminals are used to mount this power management. This power ic is packaged in a way that looks like a Tape & Reel (TR). Please refer to this PMIC for 1 functions. There are a total of 1 channels on this supervisor, and they are arranged in a series. During the reflow process, a peak temperature of 260 is specified for the package. Manage ics operate at 1V supply voltages. In addition, IC management are other features such as [0], to mention only a few. There are also other types of integrated circuits included in the supervisor, like POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. It is necessary to have 0.8/5.5V volts of power in order for this voltage supervisor to operate. The maximum operating temperature is 85°C. At least -40°C is required for voltage supervisor to operate.