XC6127C27H7R-G
Mfr.Part #
XC6127C27H7R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
Height Seated (Max) :
0.4mm
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Operating Temperature (Max) :
85°C
Number of Terminations :
4
Terminal Pitch :
0.55mm
Supply Current-Max (Isup) :
0.0019mA
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
JESD-609 Code :
e4
Threshold Voltage :
+2.7V
HTS Code :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Length :
1.2mm
Width :
0.9mm
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2.7V
Supply Voltage :
1V
Terminal Form :
NO LEAD
Datasheets
XC6127C27H7R-G
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127C27H7R-G Overview
There are 4 mounting terminals on the voltage supervisor, each of which has a different function. Tape & Reel (TR)-packaging is used. The purpose of this IC management is to provide you with a reference of 1 functions. There are 1 channels on this power managment ic that can be found in a series. As specified in the package specification, the peak reflow temperature of the package is set at 260. When a supply voltage of 1V is applied to the power ic, it conducts. Additionally, IC management are a variety of features, for example [0], to name a few. There are other types of IC included in the power managment ic, such as types POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. The voltage supervisor requires a power source of 0.8/5.5V volts in order to work correctly. The maximum operating temperature is 85°C. At the very least, PMIC chip operates at a temperature of -40°C while working.