XC6127C26ANR-G
Mfr.Part #
XC6127C26ANR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2.6V
Supply Voltage :
1V
Supply Current-Max (Isup) :
0.0019mA
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Pitch :
1.3mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Threshold Voltage :
+2.6V
Width :
1.25mm
Height Seated (Max) :
1.1mm
Length :
2mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Max) :
85°C
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Datasheets
XC6127C26ANR-G
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127C26ANR-G Overview
As you can see, this power management is mounted through 4 terminals. There is a Tape & Reel (TR)-packaging method applied to IC management. To assist you, this IC power includes 1 functions. There are 1 channels available on this supervisor, and each channel has a different function. According to the specification, the package's peak reflow temperature is specified to be 260. When 1V is applied to the power ic, it conducts. There are also other features in the software such as [0], just to mention a few. It also contains ICs of other kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, which are included in the power management. A power supply of 0.8/5.5V watts is required for the operation of this power management. IC management can operate at a maximum temperature of 85°C. At least a working temperature of -40°C is required.