XC6127C18D7R-G
Mfr.Part #
XC6127C18D7R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
Threshold Voltage :
+1.8V
JESD-609 Code :
e4
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.8V
Operating Temperature (Max) :
85°C
Supply Current-Max (Isup) :
0.0016mA
Supply Voltage :
1V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.4mm
Number of Terminations :
4
Terminal Form :
NO LEAD
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Width :
0.9mm
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Length :
1.2mm
Terminal Pitch :
0.55mm
Datasheets
XC6127C18D7R-G
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127C18D7R-G Overview
There are 4 terminals connected to this power management, which makes it easy to mount. In terms of packaging, power management follows the Tape & Reel (TR) model. For your reference, this IC power includes a list of 1 functions. This power managment ic consists of 1 channels, each of which can be used independently. Specifies a reflow peak temperature of 260 for the package during reflow. IC management conducts in a 1V-voltage supply. Among other features, IC power can be also taken advantage of [0], for instance. This supervisor includes other kinds of integrated circuits, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT as well as other kinds. The power management must be powered by 0.8/5.5V volts to function properly. An operating temperature of 85°C°C is the maximum for this power management. IC management operates at a minimum of -40°C.