XC6127C16BNR-G
Mfr.Part #
XC6127C16BNR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.6V
Threshold Voltage :
+1.6V
Height Seated (Max) :
1.1mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Supply Voltage :
1V
Supply Current-Max (Isup) :
0.0016mA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Terminal Pitch :
1.3mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Number of Terminations :
4
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Width :
1.25mm
Length :
2mm