XC6127C15BMR-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC6127C15BMR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Supervisors
ECCN Code :
EAR99
Terminal Form :
Gull wing
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
85°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Width :
1.6mm
Number of Functions :
1
Terminal Position :
Dual
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Threshold Voltage :
+1.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Supply Voltage :
1V
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Adjustable Threshold :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.5V
Height Seated (Max) :
1.3mm
Supply Current-Max (Isup) :
0.0016mA
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Temperature Grade :
Industrial
Number of Terminations :
5
Terminal Pitch :
0.95mm
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Length :
2.9mm
Number of Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Power Supplies :
0.8/5.5V
Datasheets
XC6127C15BMR-G
1V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6127C15BMR-G Overview
It is mounted through 5 terminals on the power management. Packaged in a Tape & Reel (TR)-shape, IC management comes with a number of features. There are 1 functions included in this PMIC so that you can refer to them. It is possible to find on this power management a series of 1 channels. IC management is specified that the package peak reflow temperature should be 260. During operation, the power ic is supplied with a voltage of 1V. The other features include, for example, [0], which is just one example. It is also possible to use other types of IC, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, in this supervisor. There is a requirement for 0.8/5.5V power to power this power management. Temperatures up to 85°C are possible. The minimum working temperature is -40°C.