XC6119C45ANR-G
Mfr.Part #
XC6119C45ANR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
SC-82
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
Supervisors
Number of Voltages Monitored :
1
Reset :
Active Low
Mount :
Surface Mount
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Threshold :
4.5V
EAR99
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 4.5 VOLT
Terminal Position :
Dual
Qualification Status :
Not Qualified
Length :
2mm
Supply Voltage :
1V
Terminal Form :
Gull wing
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
1
Type :
Voltage Detector
JESD-609 Code :
e3
Reset Timeout :
Adjustable/Selectable
Threshold Voltage :
+4.5V
Package / Case :
SC-82
Number of Channels :
Supply Current-Max (Isup) :
0.0022mA
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
0.7/6V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V