XC6119C20ANR-G
Mfr.Part #
XC6119C20ANR-G
Package / Case
SC-82
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Supply Current-Max (Isup) :
0.002mA
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Terminal Position :
Dual
Threshold Voltage :
+2.0V
Length :
2mm
Package / Case :
SC-82
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Published :
Type :
Voltage Detector
JESD-609 Code :
e3
Reset Timeout :
Adjustable/Selectable
Supply Voltage :
1V
Voltage - Threshold :
2V
ROHS3 Compliant
Power Supplies :
0.7/6V
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2 VOLT
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA