XC6118N41AGR-G
Mfr.Part #
XC6118N41AGR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USP
Product Category :
Supervisors
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Supply Voltage :
2V
Terminal Form :
NO LEAD
Output :
Open Drain or Open Collector
Threshold Voltage :
+4.1V
Height Seated (Max) :
0.6mm
Number of Functions :
1
Number of Channels :
1
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Mount :
Surface Mount
Reset :
Active Low
Qualification Status :
Not Qualified
Adjustable Threshold :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Threshold :
4.1V
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Position :
Dual
Number of Voltages Monitored :
Number of Terminations :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Voltage Detector
Terminal Pitch :
0.6mm