XC6118N32AMR-G
Mfr.Part #
XC6118N32AMR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Terminal Form :
Gull wing
Type :
Voltage Detector
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Channels :
1
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Threshold :
3.2V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2.9mm
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Terminal Position :
Dual
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Terminal Pitch :
0.95mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Published :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
Tape and Reel (TR)
Threshold Voltage :
+3.2V
Number of Terminations :
5
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage :
2V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Output :
Open Drain or Open Collector
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Number of Voltages Monitored :
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 3.2 VOLT
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V