XC6118N28AMR-G
Mfr.Part #
XC6118N28AMR-G
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Supervisors
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2.8 VOLT
Reset :
Active Low
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Terminal Pitch :
0.95mm
Terminal Form :
Gull wing
Number of Terminations :
5
Voltage - Threshold :
2.8V
1 (Unlimited)
Published :
1
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Supply Voltage :
2V
Adjustable Threshold :
No
Terminal Position :
Dual
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Output :
Open Drain or Open Collector
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Length :
2.9mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Threshold Voltage :
+2.8V