XC6118N15AGR-G
Mfr.Part #
XC6118N15AGR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USP
Stock
1
In Stock :
Supervisors
Reset :
Active Low
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Threshold :
1.5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Height Seated (Max) :
0.6mm
Threshold Voltage :
+1.5V
Terminal Form :
NO LEAD
Type :
Voltage Detector
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Output :
Open Drain or Open Collector
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Position :
Dual
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Mount :
Supply Voltage :
2V
Number of Voltages Monitored :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
Published :
2011
Terminal Pitch :
0.6mm