XC6118C48BMR-G
Mfr.Part #
XC6118C48BMR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Supervisors
Width :
1.6mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Threshold Voltage :
+4.8V
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 4.8 VOLT
Surface Mount :
yes
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Number of Functions :
1
Supply Current-Max (Isup) :
0.0018mA
Number of Terminations :
5
Terminal Form :
Gull wing
1
Power Supplies :
1/6V
Operating Temperature (Max) :
85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Position :
Dual
Terminal Pitch :
0.95mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Length :
2.9mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
HTS Code :
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
Operating Temperature (Min) :
-40°C