XC6118C42BMR-G
Mfr.Part #
XC6118C42BMR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Adjustable Threshold :
No
Terminal Position :
Dual
HTS Code :
Threshold Voltage :
+4.2V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Height Seated (Max) :
1.3mm
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Terminal Pitch :
0.95mm
Length :
2.9mm
Number of Terminations :
5
Temperature Grade :
Industrial
Power Supplies :
1/6V
Width :
1.6mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
yes
Tape and Reel (TR)
Supply Current-Max (Isup) :
0.0018mA
JESD-609 Code :
e3
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Supply Voltage :
2V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Operating Temperature (Max) :
85°C