XC6118C42AGR-G
Mfr.Part #
XC6118C42AGR-G
Package / Case
4-UDFN Exposed Pad
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USP
Supply Voltage :
2V
Terminal Position :
Dual
Terminal Form :
NO LEAD
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.6mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
Mount :
Threshold Voltage :
+4.2V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Number of Terminations :
4
Number of Functions :
Terminal Pitch :
0.6mm
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Voltage - Threshold :
4.2V
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA