XC6118C26BMR-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC6118C26BMR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Supervisors
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
1.3mm
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Number of Terminations :
5
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Supply Current-Max (Isup) :
0.0018mA
Terminal Form :
Gull wing
Length :
2.9mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Terminal Position :
Dual
Temperature Grade :
Industrial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2.6 VOLT
Factory Lead Time :
10 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Pitch :
0.95mm
Power Supplies :
1/6V
Supply Voltage :
2V
Number of Functions :
1
HTS Code :
Threshold Voltage :
+2.6V
Operating Temperature (Max) :
85°C
Adjustable Threshold :
No
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Number of Channels :
1
Width :
1.6mm
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V