XC6118C24DGR-G
Mfr.Part #
XC6118C24DGR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USP
Supervisors
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.6mm
Reset :
Active Low
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
Number of Voltages Monitored :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Published :
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Adjustable Threshold :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
Dual
Terminal Pitch :
0.6mm
Type :
Voltage Detector
Number of Channels :
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2.4 VOLT
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
4
Voltage - Threshold :
2.4V
Supply Voltage :
2V
Terminal Form :
NO LEAD
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V