XC6118C21DGR-G
Mfr.Part #
XC6118C21DGR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USP
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
Height Seated (Max) :
0.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage - Threshold :
2.1V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Terminations :
4
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Supply Voltage :
2V
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
Type :
Voltage Detector
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Reset :
Active Low
Number of Functions :
1
Mount :
No
Mounting Type :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Terminal Pitch :
0.6mm