XC6118C16CGR-G
Mfr.Part #
XC6118C16CGR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USP
Supervisors
Output :
Push-Pull, Totem Pole
No
Mounting Type :
Tape and Reel (TR)
Terminal Position :
Dual
Height Seated (Max) :
0.6mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Form :
NO LEAD
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
ECCN Code :
EAR99
Reset :
Active Low
Number of Functions :
1
Voltage - Threshold :
1.6V
Terminal Pitch :
0.6mm
Published :
Number of Voltages Monitored :
1
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Supply Voltage :
2V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
Surface Mount
Type :
Voltage Detector
Number of Terminations :
4
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
Number of Channels :
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA