XC6118C16BMR-G
Mfr.Part #
XC6118C16BMR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
Supervisors
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.6 VOLT
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Power Supplies :
1/6V
Height Seated (Max) :
1.3mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
HTS Code :
Supply Voltage :
2V
Width :
1.6mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Functions :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Qualification Status :
Not Qualified
Length :
2.9mm
No
Operating Temperature (Max) :
85°C
Threshold Voltage :
+1.6V
Number of Terminations :
5
Surface Mount :
yes
Terminal Position :
Dual
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Pitch :
0.95mm
ECCN Code :
EAR99
Supply Current-Max (Isup) :
0.0018mA