XC6118C14AGR-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC6118C14AGR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USP
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Supervisors
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Voltages Monitored :
1
Number of Terminations :
4
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
Terminal Position :
Dual
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Number of Channels :
1
Voltage - Threshold :
1.4V
Adjustable Threshold :
No
Terminal Pitch :
0.6mm
Number of Functions :
Output :
Push-Pull, Totem Pole
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Threshold Voltage :
+1.4V
Type :
Voltage Detector
Reset :
Active Low
Qualification Status :
Not Qualified
Published :
Height Seated (Max) :
0.6mm
Terminal Form :
NO LEAD
Supply Voltage :
2V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA