X9455TV24I-2.7
Mfr.Part #
X9455TV24I-2.7
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Manufacturer :
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Terminal Position :
Dual
Resistor Terminal Voltage-Max :
5.5V
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tube
Length :
7.8mm
Number of Taps :
256
Number of Circuits :
2
Number of Positions :
256
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Memory Type :
Non-Volatile
Number of Functions :
2
Interface :
I2C, Up/Down (U/D, CS)
Package / Case :
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
50
Terminal Form :
Gull wing
Number of Terminations :
24
Resistance :
100kOhm
Terminal Pitch :
0.65mm
Width :
4.4mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Part Number :
X9455
Linear
Total Resistance :
100000Ohm
Datasheets
X9455TV24I-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9455TV24I-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Number of Terminations:24, Operating Temperature:-40°C~85°C, Base Part Number:X9455, X9455TV24I-2.7 pinout, X9455TV24I-2.7 datasheet PDF, X9455TV24I-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9455TV24I-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.