X9428WP16I-2.7
Mfr.Part #
X9428WP16I-2.7
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
16-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 16DIP
Manufacturer :
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
64
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
16-DIP (0.300, 7.62mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Part Number :
X9428
Interface :
I2C
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
150
Packaging :
Tube
Voltage - Supply :
±2.7V~5.5V
Resistance :
10kOhm
Number of Circuits :
1
Tolerance :
±20%
Datasheets
X9428WP16I-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9428WP16I-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:16-DIP (0.300, 7.62mm), Operating Temperature:-40°C~85°C, Base Part Number:X9428, X9428WP16I-2.7 pinout, X9428WP16I-2.7 datasheet PDF, X9428WP16I-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9428WP16I-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.