X9317ZM8Z-2.7
Mfr.Part #
X9317ZM8Z-2.7
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC DGTL POT 1KOHM 100TAP 8MSOP
Tolerance :
±20%
Resistance :
1kOhm
Operating Temperature :
0°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Datasheets
X9317ZM8Z-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9317ZM8Z-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:0°C~70°C, Base Part Number:X9317, Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), X9317ZM8Z-2.7 pinout, X9317ZM8Z-2.7 datasheet PDF, X9317ZM8Z-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9317ZM8Z-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.