X9317US8Z-2.7
Mfr.Part #
X9317US8Z-2.7
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC DGTL POT 50KOHM 100TAP 8SOIC
Digital Potentiometers
Pin Count :
8
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Taps :
100
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - annealed
Tolerance :
±20%
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Interface :
Up/Down (U/D, INC, CS)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Resistance :
50kOhm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Datasheets
X9317US8Z-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9317US8Z-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:X9317, Operating Temperature:0°C~70°C, X9317US8Z-2.7 pinout, X9317US8Z-2.7 datasheet PDF, X9317US8Z-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9317US8Z-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.