X9317TV8I-2.7T2
Mfr.Part #
X9317TV8I-2.7T2
Package / Case
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Description
IC DGT POT 100KOHM 100TAP 8TSSOP
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
100kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
X9317TV8I-2.7T2
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9317TV8I-2.7T2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Base Part Number:X9317, Operating Temperature:-40°C~85°C, X9317TV8I-2.7T2 pinout, X9317TV8I-2.7T2 datasheet PDF, X9317TV8I-2.7T2 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9317TV8I-2.7T2 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.